Magazin  |   Home  |   Produs  |   Demo  |   Noutati  |   Suport  |   Contact  |   Linkuri  |   Forum  
 Subiecte activeSubiecte active Display List of Forum MembersLista membrilor Cauta in forumCauta Inregistreaza-teInregistreaza-te ConectareConectare
Stomatologie
 Forum EasyDent : Stomatologie
Subiect Subiect: ei gresesc si noi platim RaspundeSubiect nou
Autor
Mesaj << Previzualizare subiect | Subiectul urmator >>
bibimiry
Newbie
Newbie

Alaturat: 20 Septembrie 2007
Tara: Romania
Trimis: 20 Septembrie 2007 , 12:18 | IP inregistrat Citat bibimiry

Mei nu-mi vine sa cred cata obraznicie pe capul unora...sa va spun ce am patit...de la ince[putul anului ma tot duc la dentist.Toate bune si frumoase...hai sa reparam caria stai sa scoatem maseaua...hai ca facem lucrarea...Doctorita ma intreaba invelim si dintele asta? Cum credeti ca e mai bine...caci vede ca e cu carie...umbla si il repara...platesc eu fara comnetarii...Se apuca de lucreare imi ia 5 milioane daca nu 6 ptr tot...imi pune lucrarea provizorie si incepe sa ma doara dintele...Imi zice ca trebuie sa mai imbracam un dinte..Ok zic, stiind ca un dinte nu mai conteaza...Ca sa-mi zica pana la urma ca da dar acum refacem toata lucrarea... Da..dar asta inseamna ca platesc iar 5-6 milioane...Imi zice...dintele care il imbracam si trebuie sa platesc si eu tehnicianul...Spuneti-mi va rog ...vi se pare normal sa mai dau alti bani? e greseala mea ca nu stie ea ce trebuie facut...adica am platit o data dintii si acum platesc a doua oara ca se reface lucrarea nu dau 5-6 milioane ci 2.250000...Mor...si e un singur salariu in casa.. Ce ma sfatuiti sa fac???
lucrerea acum e sa mi-o faca nu mi-a fixat-o...nu am platit de data asta ...

ivanna
Newbie
Newbie

Alaturat: 23 Septembrie 2007
Trimis: 23 Septembrie 2007 , 09:59 | IP inregistrat Citat ivanna

In primul rand spune-i numele aici daca crezi ca e asa de vinovata. Da toate detaliile( nume, cabinet, adresa cabinet) ca asa doar din vorbe nu te crede nimeni. Si concentreaza-te si scrie mai inteligibil, nu se prea intelege nimic din ce scrii, sari de la una la alta.
Sus Afiseaza ivanna's Profil Cauta mesaje de ivanna Trimite mesaj privat Adauga la lista prietenilor

bibimiry
Newbie
Newbie

Trimis: 23 Septembrie 2007 , 13:48 | IP inregistrat Citat bibimiry

Imi cer scuze eram foarte suparata, nu vreau sa fac nimanui rau ci vroiam sfaturi... Ptr o lucrare nu se da garantie?? Si in cazul ca trebuie refacuta se mai plateste iar???...nu ma pricep de aceea va cer doar sfatul...Va pup si sper sa fie totul ok...

bibimiry
Newbie
Newbie

Trimis: 23 Septembrie 2007 , 14:52 | IP inregistrat Citat bibimiry

Adresa cabinetului si numele nu il pot da fiindca nu mi se pare normal sa clarific lucrurile aici...de aici doresc sfaturi...
Sa fiu mai explicita, am avut problema la 3 dinti sus a incercat sa mi refaca, deobturare canal plomba bla bla si nu s-a putu ajunge de cat la lucrare. In timpul lucrarii au aparut dureri la dinti si trebuie refacuta iar...eu ce trebuie sa suport...toata lucrarea? Deci platesc dintii de 2 ori...nu doar dintele de legatura.

bibimiry
Newbie
Newbie

Trimis: 23 Septembrie 2007 , 19:44 | IP inregistrat Citat bibimiry

Dezobturare...scuze...nu mai conteaza maine o sa vad ce zice...merci ...pup

ivanna
Newbie
Newbie

Alaturat: 23 Septembrie 2007
Trimis: 24 Septembrie 2007 , 14:23 | IP inregistrat Citat ivanna

Poi daca din vina ei au aparut dureri la dinti si  trebuie facuta alta lucrare, nornmal ca nu trebuie sa platesti de 2 ori, dar daca n-a fost vina ei ca s-a intamplat asa ceva, daca nu putea fi prevenita o asemenea chestie atunci tot tu trebe sa platesti si a doua lucrare. Plus ca nu stiu ce sfaturi veri sa primesti aici spunand problema pe jumatate. Ok, au aparut dureri da durerile astea de la ce is? Pot sa nu fie neaparat de la dinti, se poate ca lucrarea sa nu fie bine adaptata, e prea vag ce spui tu " au aparut dureri si trebe schimbata lucrarea".

Cat despre garantie habar n-am, asta numa de la ea poti afla. Nu cred ca e o regula sa se dea garantie pe lucrari. Civilizat asa ar fi. Unele cabinete dau garantie si pe plombe daca pacientul face control de 2 ori pe an, insa doar unele, nu toate.

Eu nu sunt medic, doar ca mai stiu si eu una alta

Sus Afiseaza ivanna's Profil Cauta mesaje de ivanna Trimite mesaj privat Adauga la lista prietenilor

bibimiry
Newbie
Newbie

Trimis: 24 Septembrie 2007 , 15:57 | IP inregistrat Citat bibimiry

Merci ptr. raspuns...pup

bibimiry
Newbie
Newbie

Trimis: 27 Septembrie 2007 , 07:43 | IP inregistrat Citat bibimiry

Cred ca e vina ei atata timp cat plomba definitiva mi-o pune fara sa-mi ia banii, zicand ca nu se bazeaza pe dintele ala, iar apoi face lucrarea... iar dintele de legatura e dintele ala...ce sa inteleg??? Decat ca, nu a fost atenta...sau ma rog ea stie mai bine... tragic e ca am ramas si fara bani si fara dinti...poate am fost doar un cobai...

canghai001
Newbie
Newbie

Alaturat: 31 Martie 2015
Trimis: 14 Aprilie 2015 , 06:15 | IP inregistrat Citat canghai001

In case you realize success on sacrificing a bit pounds, your health will probably considerably enhance. In the event you drop 10 % body volume, you'll be able to reduce the chances of blood pressure levels, high blood mister, high-cholesterol, and so forth.

Today's world supplies a range strategies for website visitors to proficiently lose weight. Shedding pounds via self-hypnosis offers came into 2 day diet Japan lingzhi formula common use in recent years.

Nevertheless, everyone has several misguided beliefs about hypnosis. This method will not add some using virtually any prescription drugs, leading individuals are convinced it's a harmless method.

Many Facts about Hypnosis

Before you head in for losing weight by way of fast trim slimming softgel hypnosis, you should know the following details of them.
Sus Afiseaza canghai001's Profil Cauta mesaje de canghai001 Trimite mesaj privat Adauga la lista prietenilor

Daca vrei sa raspunzi la acest subiect trebuie intai sa conectare
Daca nu esti deja inregistrat, trebuie sa fi inregistrat

RaspundeSubiect nou
Versiune de tiparit Versiune de tiparit

Alege forumul
Tu nu poti sa scri mesaje noi in acest forum
Tu nu poti sa raspunzi la subiecte in acest forum
Tu nu poti sa-ti stergi mesajele in acest forum
Tu nu poti sa-ti editezi mesajele in acest forum
Tu nu poti sa creezi sondaje in acest forum
Tu nu poti sa votezi in acest forum