Magazin  |   Home  |   Produs  |   Demo  |   Noutati  |   Suport  |   Contact  |   Linkuri  |   Forum  
 Subiecte activeSubiecte active Display List of Forum MembersLista membrilor Cauta in forumCauta Inregistreaza-teInregistreaza-te ConectareConectare
General
 Forum EasyDent : General
Subiect Subiect: este posibila o lucrare definitiva? RaspundeSubiect nou
Autor
Mesaj << Previzualizare subiect | Subiectul urmator >>
any_avo81
Newbie
Newbie

Alaturat: 24 Septembrie 2006
Tara: Romania
Trimis: 24 Septembrie 2006 , 21:24 | IP inregistrat Citat any_avo81

Salutare. Numele meu este Ioana si am 44 de ani. Am sa va relatez pe scurt povestea mea.

Nu am jos pe maxilar decat 8 dinti (fara nici o masea in capete). Dintii sunt foarte tociti. Maselele de mai jos au cazut de mai multi ani, motiv pt care a ramas o distanta foarte miza intre maxilare.

Intrebare mea este daca se pot imbraca dintii atasand cate unul fals in capete (NU PROTEZA) definitiv, adica fara o lucrare provizorie si sa nu am probleme mai tarziu (de ex. dureri de cap, rupere de maxilar s.a.m.d.). Doresc sa stiu daca se poate totul de la inceput pt. a economisi bani si timp.

Doctorul la care am apelat mi-a spus ca va incepe cu o lucrare acrilica pt. 8 dinti intr-o singura bucata fixa cu inaltimea de 1.5 cm. Asta deocamdata. Mi-e frica sa nu ma amane pt. a putea sa-mi ceara f multi bani.

Mentionez ca nu am apelat decat la acest doctor.

Multumesc din suflet. Numai bine.

Sus Afiseaza any_avo81's Profil Cauta mesaje de any_avo81 Trimite mesaj privat Adauga la lista prietenilor

Daca vrei sa raspunzi la acest subiect trebuie intai sa conectare
Daca nu esti deja inregistrat, trebuie sa fi inregistrat

RaspundeSubiect nou
Versiune de tiparit Versiune de tiparit

Alege forumul
Tu nu poti sa scri mesaje noi in acest forum
Tu nu poti sa raspunzi la subiecte in acest forum
Tu nu poti sa-ti stergi mesajele in acest forum
Tu nu poti sa-ti editezi mesajele in acest forum
Tu nu poti sa creezi sondaje in acest forum
Tu nu poti sa votezi in acest forum